6.07.2014

III Powiatowe Zawody Triathlonowe "Twardziel 2014" - cz. 1

Artykuł powstał dla Starostwa Powiatowego w Trzebnicy:
http://www.powiat.trzebnica.pl/index.php/news/view/815

W sobotę, 5 lipca, odbyły się III Powiatowe Zawody Triathlonowe „Twardziel 2014”, w których udział wzięło 43 ochotników (wśród nich dwie panie). Organizatorem zawodów było Kolarskie Stowarzyszenie Sportowe „Szerszenie Trzebnica”. Patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Trzebnicy (na czele ze Starostą Powiatu Trzebnickiego, Robertem Adachem) oraz Urząd Miejski w Żmigrodzie (na czele z Robertem Lewandowskim, Burmistrzem Miasta Żmigród). Głównym celem imprezy była popularyzacja zawodów triathlonowych; promowanie regionów i miejscowości powiatu przez które prowadziła trasa; propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji; sprawdzenie granic własnej wytrzymałości fizycznej i odporności psychicznej; wyłonienie najwytrwalszych, najtwardszych, najszybszych i najskuteczniejszych uczestników III PZT Twardziel 2014.

Kolejność dyscyplin w trójboju była następująca:
pływanie (100 metrów, stylem dowolnym), jazda na rowerze (28 km, drogą łącząca Żmigród z Trzebnicą), bieg (2500 metrów, dwa okrążenia naokoło trzebnickich stawów). Całość wypadła bardzo dobrze, obyło się bez nieszczęśliwych wypadków na trasie i wszyscy zmęczeni, ale ukontentowani dotarli do mety. Pogoda sprzyjała, dzięki opatrzności św. Jadwigi i Henryka Brodatego (którego wizerunek był główną nagrodą w poszczególnych kategoriach wiekowych).

Wart odnotowania jest fakt, iż jeden z zawodników przejechał 35 km (tak, to nie błąd, pomimo tego, że trasa liczyła 28 km) – uwaga… - na przebitej oponie – to się nazywa twardziel, prawda? Imponujące. Inny z kolarzy też pobłądził i nadrobił jakieś osiem kilometrów, jednakże pomimo straconej pozycji nie poddał się i mężnie walczył do samego końca – postawa również godna pochwały. Mamy także dwie twardzielki, które w walce o tytuł dzielnie dorównywały mężczyznom. Ponadto sam włodarz naszego powiatu wystartował w tegorocznej edycji zawodów.

Gośćmi specjalnymi przygotowanego później pikniku byli samorządowcy powiatu partnerskiego Goslar: sekretarz i były wicestarosta. Za zasługi na polu udanej współpracy międzynarodowej goście otrzymali z rąk Starosty Powiatu Trzebnickiego, Roberta Adacha, gliniane figurki Henryka Brodatego, wykonane w pracowni ceramicznej Elżbiety Filipkiewicz.

Zawody uważamy za udane. Twardzielem 2014 został Paweł Szlęk. Gratulujemy!
Do zobaczenia za rok.

Link do wyników:
http://twardziel2014.pl/attachments/article/61/twardziel2014.pdf

Część 2 fotorelacji - okiem moich dzieci - tutaj:
http://pisanka-jean.blogspot.com/2014/07/twardziel-2014-cz-2-okiem-moich-dzieci.html


\

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz