29.07.2014

VII Powiatowe Dni Kultury Regionalnej - Szymanów 2014

Artykuł powstał dla Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

Już po raz siódmy mieliśmy możliwość spotkać się podczas Powiatowych Dni Kultury Regionalnej. Impreza odbyła się na lotnisku w podwrocławskim Szymanowie. Jak powiedzieliby przedstawiciele młodego pokolenia – był totalny odlot, zarówno dosłownie, jak i w przenośni. Na uczestników czekało wiele odlotowych atrakcji – skoki na bungee, latawce, podniebne akrobacje, loty szybowcowe, balonowe, skoki spadochronowe, ekspozycja sprzętu lotniczego aeroklubu wrocławskiego oraz występy gwiazd. Nuta folkowa, powiew jazzu, soulu, funky, bluesa, szeroko pojęte brzmienie rockowe, a nawet ciężkie riffy metalowe – tego dnia nie zabrakło muzycznych doznań, a na dodatek, spośród takiego bogactwa - każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wieczorem na scenie panowały dwie niekwestionowane królowe – Ewa Farna i (mieszkanka naszego powiatu) Ewelina Lisowska, która - zanim wybiła się na szczyty list przebojów - swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała właśnie na naszych niewielkich, powiatowych scenach.

Nie zapomniano również o najmłodszych milusińskich – dla nich były dmuchańce, trampolina, spacery na kucykach oraz niezwykle ciekawe warsztaty ceramiczne. Imponujące wrażenie robiło „miasteczko militarne”, a już prawdziwą furorą były przejażdżki wozem bojowym. Miłośnicy gier i multimediów tłumnie okupowali stanowisko Gminy Prusice. A na ostudzenie zmysłów – kąpiele w fontannie zraszaczy. Dzieci były rozentuzjazmowane i ukontentowane.


Powiatowe Dni Kultury to także przestrzeń, gdzie spotykają się lokalni rękodzielnicy, rozmaici wytwórcy regionalnych produktów i chętni, by te dzieła nabywać i delektować się smakami kultury. Zapach skoszonej, soczystej trawy mieszał się z apetycznymi aromatami miejscowych specjałów i owoców z okolicznych działek i sadów. Pachniało i „działo się” jak na naprawdę dobrym, letnim festiwalu.


Powiatowe Dni miały również na celu pokazanie, że warto osiedlić się w tak pięknym - i z potencjałem! - miejscu, jakim jest powiat trzebnicki. Znalazłoby się co najmniej "1000 powodów na TAK!" 


Ważnym akcentem była też kwesta na rzecz ciężko rannego w wypadku drogowym wokalisty Tomka Kowalskiego. Solidarność z artystą wyraziło wiele osób, za co serdecznie dziękujemy.


Po takiej dawce podniebnych atrakcji rozanieleni byli ci, którzy zwykle chodzą z głową w chmurach, choć prawdę powiedziawszy, tego dnia chmur było jak na lekarstwo. I całe szczęście, bo podkręcona, gorąca atmosfera to już pierwszy krok do sukcesu. Tegoroczne Powiatowe Dni Kultury Regionalnej udały się wybornie i smakowały wyśmienicie, otrzymaliśmy wiele głosów potwierdzających nasze odczucia. Dziękujemy za wspólną, fantastyczną zabawę i do zobaczenia już za rok.


Zdjęcia Boryska (dziękuję!):Zdjęcia Igorka (dziękuję!):
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz