04.06.2013

Pieszy Rajd do Miłocina

W sobotę, 18 maja, odbył się I Ogólnopolski Marsz Nordic Walking Studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku. W tym samym czasie, w różnych miastach Polski, słuchacze UTW przemaszerowali dystans minimum pięciu kilometrów, promując ideę aktywności fizycznej wśród seniorów. W powiecie trzebnickim zbiegło się to z corocznym Pieszym Rajdem, zatem wędrowali nie tylko dojrzali „miłośnicy kijków”, ale i całe rodziny, rozlubowane w przyjemnej rekreacji i aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Były osoby zarówno z Trzebnicy, Obornik Śląskich, Wiszni Małej, jak i z innych zakamarków powiatu.

 Nad głowami rozciągał się granat kapryśnego nieba, pod stopami uginała się soczysta zieleń, wiatr czule tarmosił włosy i okrycia głowy. Majowy aromat wciskał się kwiecistą czułością w nozdrza uczestników. Humory dopisywały, pogoda (w zasadzie) również. Na miejscu – w urokliwym i gościnnym Miłocinie - czekał krzepiący posiłek i orzeźwiające napoje. To był dobrze spędzony czas.

 Tyle miejsc jest do zdobycia, tyle szlaków do przetarcia, tyle pejzaży do podziwiania, tyle niesamowitych chwil i wzruszeń do przeżycia – wystarczy ruszyć się z domu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz