21.06.2012

Wszystko można wykorzystać, czyli Drugie Życie Odpadów


W holu Urzędu Miejskiego oglądać można wystawę prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebnicy, powstałą w ramach projektu ekologicznego "Segreguj z nami!"

Kapitan Planeta byłby z nich dumny!A skoro jesteśmy przy temacie recyklingu, pragnę polecić pewne niesamowite miejsce w sieci: Chatę z odzysku. Założyła ją kociogórska dusza. W Chacie panuje ciepła, serdeczna atmosfera, porządek przeplata się z artystycznym nieładem i kipi od fantastycznych - ociekających finezją - pomysłów. Przede wszystkim zaś królują tam surowce wtórne. Dzięki takim inicjatywom świat staje się nie tylko piękniejszy, ale i... czystszy:

"(...) Odkryłam, że śmietnik tak szybko się zapełnia i wcale mi się to odkrycie nie podobało. Ten śmietnik jest symbolem tego, co robimy z tym, co nam dane od Ziemi - papierem, surowcami, wodą itd. Coraz więcej bierzemy, coraz więcej zostawiamy, ale coraz mniej w tym naturalnego obiegu, koła wzajemnego dawania i otrzymywania pomiędzy ludźmi a naturą. Nie mam na to zgody! Chcę przetwarzać tyle, ile mogę, nie licząc wyłącznie na to, że miasto postawi nowe pojemniki na segregowane śmieci, że posegregowane śmieci zostaną przetworzone z sensem (...)"

http://chatazodzysku.blogspot.com/2012/02/dugo-myslalam-nad-tytuem-pierwszego.html


Zajrzyjcie tam, naprawdę warto! (TĘDY)
Ja odwiedzam Chatę z odzysku z niekłamaną przyjemnością.Wystawa w UM:


1 komentarz:

  1. Dziękuję!
    http://chatazodzysku.blogspot.com/2012/06/wyroznienie-przemie.html

    OdpowiedzUsuń