Archiwum bloga

7.03.2012

Swój 1% pozostaw na trzebnickim podwórzu...

Ile kobieta jest w stanie unieść? Dużo, zaprawdę dużo.
Nieoczekiwana i nagła śmierć jednego z synów (zapalenie mięśnia sercowego i niewydolność oddechowo-krążeniowa). Choroba drugiego dziecka (mózgowe porażenie dziecięce, z niedowładem spastycznym czterokończynowym i deformacje układu kostno-stawowego). Wypadek, śpiączka, w rezultacie śmierć męża. Walka (wygrana!) z chorobą nowotworową i jej nawrotami.
Właściwie nie ma sensu, bym rozpisywała się więcej, bowiem w tych lakonicznych czterech zdaniach kryje się tyle cierpienia, że wystarczyło by na obdarowanie wielu rodzin - tylko któż chciałby przyjąć takie brzemię? Sens w tym, że kiedy otrzymujemy takie doświadczenia, nikt uprzednio nie pyta nas o zgodę. Doświadczamy - i albo wychodzimy z tego cało, albo... Mawia się, że co nas nie zabije, to nas wzmocni.
Mama Piotra kobietą jest ze stali. Niemniej przydałoby się wsparcie - Piotr wymaga rehabilitacji, pampersów, trzeba spłacać kredyt na zakup działki budowlanej, zaciągnięty w czasach, gdy dwoje rodziców zasilało domowy budżet swoimi dochodami.

Można wspomóc rodzinę, przekazując nań 1% swojego podatku:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
KRS 0000050135
Bank Pekao SA I Oddział we Wrocławiu
nr 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839
dopisek: darowizna na cele ochrony zdrowia Piotmar1 komentarz:

  1. O Piotrze i jego rodzinie już kiedyś pisałam:

    http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zawiodl_aniol_stroz_my_przekazmy_1_procent_podatku_131192.html

    http://www.wiadomosci24.pl/artykul/1_procent_podatku_dla_piotra_176577.html

    OdpowiedzUsuń