7.12.2014

Jarmark rękodzieła - podsumowanie Manufaktury Dobrych Pomysłów

Manufaktura Dobrych Pomysłów to artystyczny projekt obornickiej Fundacji Raban, realizowany dzięki dofinansowaniu i gościnności Starostwa Powiatowego w Trzebnicy. Przez dwa miesiące, od października do grudnia, w sali konferencyjno-wystawienniczej przy ul. Leśnej odbywały się warsztaty na których uczestnicy uczyli się następujących technik rękodzielniczych: tkactwa recyklingowego, wycinanek ludowych, linorytu, papierowej wikliny, filcowania na mokro, krywulki na krosienku. Jest to już trzecia edycja, w tym: druga odbywająca się w Trzebnicy.


W niedzielę 7 grudnia, w godzinach popołudniowych, odbyło się podsumowanie tegorocznej edycji projektu, podczas którego podziwiać mogliśmy wystawione prace uczestników, odbył się jarmark rękodzieła i warsztaty art recyklingu dla dzieci, na których instruktorzy z fundacji pokazywali jak w nieskomplikowany i pomysłowy sposób przetworzyć różne domowe odpadki. Był też słodki poczęstunek.

Jarmark okazał się doskonałą okazją do zakupienia niepowtarzalnych, oryginalnych, ręcznie wykonanych prezentów świątecznych. Wystawione były m.in. stroiki i ozdoby świąteczne, biżuteria, maskotki, produkty pszczele. Zaprezentowali się rękodzielnicy tworzący przy użyciu szydełka, drutów czy pracujący takimi technikami jak: decoupage, quilling, frywolitka, haft, sutasz, fusing. Było spośród czego wybierać! W naszym regionie działa naprawdę wielu zdolnych, utalentowanych i kreatywnych twórców z pasją, którzy nie tylko oferują nam urzekające dzieła ludzkich rąk – oni zostawiają w tych pracach cząstkę swej artystycznej duszy, każdą rzecz nadziewają skrawkiem swego serca, dlatego też wszystko to jest nie tylko fantazyjne, ale i poruszające.

To bardzo ważne, by w zalewie taniej chińszczyzny umieć wyłowić naprawdę wartościowe przedmioty – a takimi z pewnością są wyroby lokalnych rękodzielników.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz