26.05.2012

Wiosenny Trzebnicki Test Coopera

26 maja na Stadionie Miejskim Fair Play Arena sprawdzić można było swoje możliwości fizyczne. O godz. 17.00 odbył się Wiosenny Trzebnicki Test Coopera, który był częścią ogólnopolskiej kampanii "Test Coopera dla Wszystkich", promującej sprawność fizyczną.

Według Wikipedii:
"Test Coopera (czyt. test Kupera) – próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców.
Kenneth Cooper opracował zestaw ćwiczeń obejmujących bieg, chód, pływanie i kolarstwo. Jednak to próba biegowa cieszy się największą popularnością.
Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu."

Atmosfera - jak zwykle - była miła i przyjemna. Przychodząc na tego typu spotkania nie można oprzeć się wrażeniu, iż trzebnicka brać biegaczy to jedna wielka rodzina: życzliwa, odnosząca się do siebie z sympatią i szacunkiem, wspierająca i choć rywalizująca na bieżni - to w sposób zdrowy, czysty i autentycznie fair play.

Kolejna okazja do sprawdzenia swoich możliwości już w niedzielę, 3 czerwca, o godz. 1O.OO, kiedy to - również na stadionie - odbędą się biegi na dystansie 800 metrów. Szkoda, bowiem w tym samym czasie na stawach, będą zawody wędkarskie dla dzieci - i, niestety, z którejś przyjemności trzeba będzie zrezygnować...

1 komentarz:

  1. Miłośników słowa pisanego, rozlanego na pachnącym, gazetowym papierze, zapraszam do zakupu Kuriera Trzebnickiego (nr 18).

    OdpowiedzUsuń