10.11.2013

I Mistrzostwa Trzebnicy w Nordic Walking

I Otwarte Mistrzostwa Gminy Trzebnica w Nordic Walking o Nagrodę Burmistrza Gminy Trzebnica - już za nami. Pogoda dopisała, zawodnicy nie zawiedli, organizacja (organizatorzy: Gmina Trzebnica, Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu, Spółdzielnia Socjalna "Bawiland") była na wyśmienitym poziomie. Malowniczą (choć i wymagającą), dobrze oznaczoną trasą, prowadzącą ścieżkami Lasu Bukowego i nieopodal stawów, ścigali się chodziarze z kijkami, obu płci, w rozmaitym wieku i z różnych stron naszego kraju. Pod górkę, z górki, pod górkę, z górki, stuk-stuk-stuk-stuk, "lewa wolna!" - roznosiło leśne echo. Po drodze skorzystać można było z orzeźwiającej wody i rad doświadczonych sędziów. Na mecie wyrównywało się oddech, odbierało gratulacje, a następnie realizowało talony na regeneracyjny posiłek. Każdy z uczestników otrzymywał pakiet startowy z niespodzianką oraz medal za ukończenie zawodów. Najlepsi z najlepszych wygrali nagrody pieniężne. Najlepsi (w licznych kategoriach wiekowych) - pamiątkowe statuetki. Oddzielną kategorią była klasyfikacja niepełnosprawnych. Nagrodzono też najmłodszego oraz najstarszego zawodnika, a także przyznano nagrodę specjalną.(*) Na koniec losowano numerki i właścicieli obdarowywano prezentami. Warto wspomnieć, że każdy miał szansę wystartować, bowiem prężnie działała wypożyczalnia kijków.

Doskonały sposób na spędzenie niedzielnego czasu, prorodzinną aktywność fizyczną i integrację międzypokoleniową. Wyśmienita metoda popularyzacji zdrowego stylu życia, a także rewelacyjna forma promocji pięknych terenów spacerowo-wypoczynkowo-rekreacyjnych Trzebnicy. Brawo!

Teraz niecierpliwie czekamy wiosny i kolejnych imprez nordic walking.

(*) W lutym b. r., podczas akcji Zauważ mnie, pani Jadwiga Grochowalska - ujęta postawą Igora i Borysa - podarowała im profesjonalne kijki do nordic walking. Obiecali, że należycie z nich skorzystają. Dzisiaj mieli okazję pokazać, iż dotrzymali słowa (startowali bowiem na 5 km).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz