26.06.2014

Pola Nadziei 2013/2014 - festyn podsumowujący

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu cebulek żonkili. Zadaniem kampanii jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz hospicjów, lecz także – jeśli nie przede wszystkim - propagowanie niesienia bezinteresownej pomocy. Szerzenie idei hospicyjnej, mówienie o potrzebie i możliwościach opieki nad chorymi ma uwrażliwiać społeczeństwo, przypominając o chorych i cierpiących, których wokół nas nie brakuje. Celem kampanii jest również upowszechnianie zasad opieki paliatywnej oraz wolontariatu.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci od 2011 roku zbiera plastikowe nakrętki, które potem sprzedaje i w ten sposób pozyskuje pieniądze na pomaganie podopiecznym – nieuleczalnie chorym dzieciom z całego województwa dolnośląskiego. Od początku akcji zebrano 225,5 tony nakrętek, co dało 241 255,54 zł!

25 czerwca 2014 r., przy fontannie obok Hali Stulecia we Wrocławiu, zorganizowany został festyn dla szkół zbierających nakrętki oraz uczestników akcji Pola Nadziei. W ramach wspólnej zabawy odbyło się wiele inicjatyw, zarówno przynoszących radość, jak i edukujących. Prowadzone były ciekawe warsztaty, a lektorami byli uczniowie z Zespołu Szkół Plastycznych, Spółdzielnia Eko Gniazdko i wykładowcy Uniwersytetu Przyrodniczego. Wiele dowiedzieć można było się o recyklingu i praktycznym zastosowaniu surowców wtórnych.

Tego dnia wręczono również nagrody zwycięzcom konkursów: plastycznego, fotograficznego i literackiego.

Ten niezwykły czas na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania.

Warto, by jak najwięcej osób dowiedziało się o prowadzonych cyklicznie akcjach, gdyż im nas więcej – tym lepiej! Warto pomagać! 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz