31.08.2012

Fascynujący owadzi świat. Muzeum Motyli w Łebie.

Zapraszam również do serwisu czasdzieci.pl:Wszystko zaczęło się od stryja Staszka, który nie był ani entomologiem, ani naukowcem, miał za to pasję i serce do owadów. Hobby, któremu poświęcił swoje życie zaowocowało pokaźną kolekcją, którą dzisiaj można oglądać m. in. w Łebie.

W Muzeum Motyli znajduje się zbiór pięknych i ciekawych motyli (i innych owadów oraz stawonogów) z całego świata. Oprócz tego prezentowane są cechy charakterystyczne danych gatunków oraz rozmaite ciekawostki na temat owadziego życia.

Okazuje się, że naszym braciom mniejszym nieobce są przywary, niechlubne uczynki czy też hedonistyczne rozkosze. Upijają się, popełniają grzech obżarstwa, rozsiewają choroby, kopulują bez opamiętania, używają z premedytacją feromonów, flirtują, trują, grabią, mordują. Krwiopijstwo, kanibalizm - nic to dla nich. Wszystko uchodzi im na sucho, gdyż środowisko w którym żyją uważa to za normę.

Małe i duże, zachwycające i odrażające, słodkie i budzące postrach, barwne i pospolicie szare, wywołujące westchnienia podziwu, ale i dreszcze strachu... Polecam wizytę w tym muzeum, bo pokazuje nam to, co często przegapiamy, gnając przez codzienność. Prezentuje świat, który fascynuje i wciąga, pod warunkiem, że otworzymy się na wrażenia w rozmiarze mini.

Jeśli masz chrapkę na entomologiczne odkrycia - to miejsce przypadnie Ci do gustu...P. S. Przy okazji polecam ciekawy serwis "Noclegi Łeba", w którym znajdą Państwo nie tylko szereg ofert noclegowych, ale i informacje o łebskich imprezach czy atrakcjach turystycznych. Warto tam zajrzeć (i zagościć na dłużej).

1 komentarz: