11.01.2013

Przedstawienie baletowe "Dziadek do orzechów"

Artykuł powstał dla Starostwa Powiatowego w Trzebnicy.

Za wieloma próbami, za wieloma trudami, za wyrzeczeniami, potem, ale też i za górą wielkiej radości, morzem głębokiej pasji i nieprzebranym borem satysfakcji… mieszkała bajka. W niej elfy, arlekiny, lalki, myszki, koty, kwiaty, akrobaci, cyrkowcy oraz pełne gracji, opanowania i perfekcji solistki.

Bajki mają to do siebie, że lubią być słuchane, oglądane… była więc i publiczność, która nie szczędziła uszu i oczu, aby bajka mogła wypełniać się, zadziwiać, wzruszać i elektryzować. Nie żałowała też owacji i naręczy barwnych kwiatów, którymi obdarowano uzdolnione baletnice.

Bajki to mają do siebie, że potrafią władać zmysłami: kolory stają się dlań intensywniejsze, muzyka szykownie porusza struny najdelikatniejszych emocji, piękno wydaje się o niebo piękniejsze (o ile to w ogóle możliwe, ale - ponoć - dla uczuć i odczuć nie ma barier nie do pokonania). Bajecznie.

Panie: Katarzyna Długosz i Barbara Książczyk nadały całości niepowtarzalną oprawę – ciepło i rytm własnych serc. A kiedy wkładamy w coś serce – musi wyjść zjawiskowo, emocjonalnie i … magicznie. Tak też było.


Cieszymy się bardzo, że to fantazyjne widowisko odbyło się pod patronatem władz Starostwa Powiatowego w Trzebnicy. Dziękujemy za moc uniesień.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz